Сензация от Африка: Йоахим Льов е фаворит да води Гана на Мондиала

Националният тим на Гана е на път да направи сензационно назначение в навечерието на Световното първенство.

Африканската страна изненада всички с уволнението на селекционера, когато с оставащи 72 дни Мондиала реши да уволни селекционера си Ото Адо.

Като причина бяха посочена слаби резултати, макар тези резултати да бяха в контроли, а самият Адо да бе класирал страната си на втори пореден Мондиал.

Сега ганайците привлякоха още по-сериозно внимание към себе си, защото подготвят сензационно назначение. Според редица медии, включително и такива в Германия, на крачка от поста е дългогодишният селекционер на Бундестима – Йоахим Льов.

Той е в напреднали преговори с ганайската федерация, която е готова да му дава по 150 000 евро на месец до края на Мондиала, а след това двете страни да обсъдят евентуален по-дълъг договор.

Льов, който изведе Германия до световната титла през 2014-а, не е работил вече пет години, разделяйки се с Бундестима през 2021-а след 15 години начело.

Самият Льов призна преди два месеца, че с удоволствие би се завърнал към футбола, за да води някой отбор на Мондиала и ето, че сега се открива чудесна възможност това да бъде Гана. Ако това назначение се случи, то на Мондиала ще видим в действие последните трима селекционери, вдигали титлата, но само Льов няма да бъде начело на страната, с която стъпи на световния връх.

ИЗБРАНО

Сподели тази новина