Белград не е удовлетворен от ревизираното предложение на унгарската MOL във връзка с покупката на мажоритарен дял в сръбската петролна компания NIS, заяви енергийният министър на страната.

Преговорите за отношенията с правителството, което притежава 29,9% от NIS, са отделни от тези между MOL и настоящите мажоритарни собственици — руските Gazprom Neft и Gazprom, които държат съответно 44,9% и 11,3%, пише „Ройтерс“.

„);

if ( DIR.hasOwnProperty(„sectionId“) && DIR.sectionId.includes(136) ) {
// Hide ads when get PR ZONE
document.getElementById(„native-wrap-1712677954281“).style.display = „none“;
}
}
]]>