В резултат на лошо планиране Румъния продава евтина енергия на България и я внася обратно седем пъти по-скъпо, информира в материал по темата румънското издание Диджи24 като се позовава на анализ на Асоциацията за интелигентна енергия.

„България започва да изгражда енергийна инфраструктура на бъдещето, докато Румъния все още се опитва да адаптира инфраструктурата на миналото. По принцип Румъния произвежда евтина енергия по обяд, България я съхранява в батерии, а Румъния я изкупува обратно вечер на експлозивни цени“, посочва източникът, цитиран от БТА.

„);

if ( DIR.hasOwnProperty(„sectionId“) && DIR.sectionId.includes(136) ) {
// Hide ads when get PR ZONE
document.getElementById(„native-wrap-1712677954281“).style.display = „none“;
}
}
]]>