Чуйте статията:

От ГДБОП и прокуратурата разкриха на брифинг как са действали арестуваните хакери, разпратили фишинг съобщения до хиляди българи с цел източване на лични данни и банкови сметки. Двамата киберпрестъпници бяха задържани по време на специализирана операция вследствие на получени множество жалби и сигнали от измамени потребители на мобилни оператори, приложения и социални платформи.

Още по темата

„Преди две-три седмици установихме изпращачи на фишинг съобщения, които приканват жертвите да въведат данните от банковата си карта и SMS кода, който получават от банката. Така жертвите добавят картата във виртуален портфейл и тя може да бъде източвана“, обясни по време на брифинга старши комисар Владимир Димитров, директор на дирекция „Киберпрестъпност“ в ГДБОП-МВР.

„);

if ( DIR.hasOwnProperty(„sectionId“) && DIR.sectionId.includes(136) ) {
// Hide ads when get PR ZONE
document.getElementById(„native-wrap-1712677954281“).style.display = „none“;
}
}
]]>