Радост за пловдивският Локомотив в дербито на „железничарите“

Локомотив (Пловдив) спечели с 1:0 „железничарското“ дерби срещу Локомотив (София), белязало завръщането на елитния футбол у нас след тягостната пауза за националните отбори. В петък вечерта под осветлението на дострояващия се стадион в парк „Лаута“, радостта бе за домакините, които взеха трета поредна победа и поне до неделя ще са пети в класирането, измествайки от тази позиция Черно море.

Червен картон и това, че в Пловдив бяха отбелязани повече отменени отколкото редовни голове, също ще останат в съзнанието на феновете, когато си спомнят за тази среща.

„Червено-черните“ от София останаха с десетима рано през втората част, когато Ерол Дост скоропостижно си изкара два жълти картона само за минута – първо за нарушение, а след това бе изгонен за реплика към съдията.

Преди почивката централният нападател на домакините Джоел Зварц вкара, но консултация с ВАР потвърди засада и попадението му бе отменено.

Той все пак се разписа и от редовна ситуация в 70-ата минута, осигурявайки победата на своя тим. Нидерландецът вкара за втори пореден кръг, след като с глава не остави шанс на националния страж Мартин Величков – 1:0.

В продължението на двубоя и Георги Чорбаджийски прати топката в мрежата, но и този гол не бе зачетен, отново поради засада на Зварц.

Столичният Локомотив e десети в класирането.

ИЗБРАНО

Сподели тази новина