Надпревара на живот и смърт: САЩ и Иран търсят американски екипаж от свален изтребител (ВИДЕО)

Иран е успял да свали американски изтребител на иранска територия – това съобщава изданието Axios, позовавайки се на два свои източника, запознати със случая. В момента тече издирвателна операция с цел да бъде открит екипажът на самолета – двама души.

Ако има официално потвърждение и от американска страна, това ще е първият свален над Иран самолет на САЩ от началото на тази война. Корпусът на гвардейците на ислямската революция вече обяви, че има свален изтребител и каза, че е F-35, но появили се в иранската новинарска агенция Tasnim снимки на отломки сочат F-15. Информацията в Axios също е за изтребител F-15 – ОЩЕ: Китай наля масло в огъня за Ормузкия проток, Иран обяви сваляне на вражески изтребител (ВИДЕО)

Податки, че вече тече надпревара да бъдат намерени пилотите има в социалните мрежи – летящи ниско хеликоптери и дори американски военнотранспортен самолет C-130 „Херкулес“. Има и видеокадри, на които се чува стрелба от леко огнестрелно оръжие и твърдение, че иранци стрелят по нисколетящи американски хеликоптери и самолети, търсещи екипажа на изтребителя на САЩ:

По телевизията в Иран вече беше изчетено съобщение, че който намери американците и ги предаде на режима в Техеран, ще бъде богато възнаграден. Tasnim дори публиква информация, че те вече са намерени и заловени, без обаче да дава детайли къде и как:

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Сподели тази новина