Румънската треньорска легенда Мирча Луческу е получил инфаркт броени часове, след като стана ясно, че напуска поста национален селекционер на северната ни съседка. 80-годишният ветеран бе хоспитализиран по-рано тази седмица, след като припадна по време на тренировка и първите съмнения бяха за сърдечен удар, но после се оказа, че диагнозата е аритмия.
Луческу е третият най-успешен треньор в историята на футбола със своите 35 трофея.
Поради здравословното си състояние той обяви, че се оттегля от представителния тим на страната, а докато днес се е подготвял да бъде изписан от болницата, е получил инфаркт… Новината бе потвърдена от болничното заведение в Букурещ, където той е бил лекуван.
След случая с припадъка на тренировка, на Луческу е бил поставен пейсмейкър.
„Тази сутрин пациентът е получил остър сърдечен удар. И е бил приет в спешното отделение, където е получил необходимите медицински грижи. Състоянието му е стабилно и специалистите го следят внимателно“, обявиха от болницата.
Вече бившият национален селекционер е човекът, класирал Румъния за първи път на Европейско първенство – през 1984 година, а в кариерата си е водил още отбори като Интер (Милано), Галатасарай, Бешикташ, Шахтьор (Донецк), Зенит (Санкт Петербург) и Динамо (Киев).
Луческу има 1544 мача като наставник с 919 победи, 314 равенства и 313 загуби. Печелил е титлите в Румъния (с Динамо и Рапид), Турция (Галатасарай и Бешикташ) и Украйна (Шахтьор и Динамо).