Локомотив София преговаря с четирима играчи. Става въпрос за българи, които са бивши национали, информира „Тема Спорт“.
Засега имената им се пазят в тайна. Надеждата на новия старши треньор Любослав Пенев и екипът му е поне двама от тях да приемат предложението и да подсилят столичните „железничари“.
До момента „червено-черните“ привлякоха петима – Димитър Костадинов, Марк-Емилио Папазов, Калоян Костов, Николас Пенев и Цветан Цветков. Те заминаха с тима на лагера в Банско. Групата на Локо в момента е от 23 играчи, като 20 са българи.
Един от чужденците – Райън Бидунга пък подписа нов договор. Той вече е до лятото на 2028 година. Бранителят пристигна през януари 2024 година от ЦСКА 1948 и се доказа като един от най-постоянните играчи в тима.
Преди това у нас носи екипа и на Локомотив Пловдив. Той изигра 44 мача с „червено-черната“ фланелка, като отбеляза 5 попадения.